Interdyscyplinarna zabawa menedżerska to oczywiście spoiwo udanego wykładu interpersonalnego czy spotkania coachingowego. To właśnie z tej przyczyny menedżerowie personalni i organizatorzy warsztatów potrafią poświęcić ładnych kilka godzin nad zaprojektowaniem specjalistycznej scenki edukacyjnej czy innego narzędzia. Potem próbują zastrzec prawa autorskie aby w dalszej kolejności sprzedawać licencje innym osobom. Zarobki z takich symulacji lub gier mogą czasami siegać czterystu tysięcy PLN rok do roku. Choć co prawda należy odliczyć to co wykażemy na formularzu PIT. Mimo wszystko jest się o co bić. Tak bardzo są to istotne kwoty, że prawie tysiąc autorów gier w naszym kraju czerpie dochody tylko z udustępniania innym symulacji.
W serwisie Goldenline toczy się w tych dniach nietypowy spór w której specjaliści od szkoleń debatują w temacie domniemanego aczkolwiek rzecz jasna nieudowodnionego skopiowania czyjejś myśli twórczej. Dialog i wymiana argumentów trwaja w wątku poświęconego opiniom o Training Partners
Omawiane tematy wyzwoliły adrenalinę piszących na tym forum menedżerów personalnych. Niejeden dyskutant ma w oparciu o zaledwie parę informacji wyrobione kategoryczne wnioski. Analizowane są możliwości zaangażowania prokuratora. Rekomendujemy samemu wyrobić sobie zdanie na podstawie tej dyskusji.
A tak na boku ? problem licencji i certyfikacji ćwiczeń menedżerskich jest stary jak historia i nikt się nie założy jaki byłby potencjalny wyrok sądu. Wykładowcy prowadzący szkolenia menedżerskie, konferencje sprzedażowe czy wyjazdy integracyjne mają szereg kontrowersji prawnych. Również precedensy z poprzednich sporów sądowych nie nasuwają jednoznacznych rozstrzygnięć.
Zapraszamy do wyrażania własnych opinii.

Categories: Biznes

Comments are closed.Top rated

Popular stories

Domowakuchnia

Posted on sty - 22 - 2014

Komentowanie nie jest możliwe

Szkolenia BHP

Posted on sty - 8 - 2015

Komentowanie nie jest możliwe

Kwestie związane z BHP

Posted on sty - 8 - 2015

Komentowanie nie jest możliwe

Co często można robić...

Posted on sty - 8 - 2015

Komentowanie nie jest możliwe

Prezenty na święta

Posted on sty - 8 - 2015

Komentowanie nie jest możliwe