Wytwórcy środków pielęgnacyjnych od początków swej branży wyprzedzali się w lansowaniu coraz to nowocześniejszych, niemal magicznych przepisów i stosowaniu jeszczebardziej kuszących i porywająco obwoływanych składników. Rajd ten przywiódł jednakże do tego, że każdego dnia na skórę aplikujemy krocie sztucznych odczynników. Większość z nich w ciągu lat dało się poznać jako szkodliwe dla zdrowia. W negacji do tego postmodernistycznego pociągu stoi coraz bardziej popularna ekologiczna kosmetyka.

Historia i źródła kosmetyków naturalnych

Od jakiegoś czasu coraz wyraźniej możemy oglądać prąd zasadzający się na występowaniu w kosmetykach składników pochodzących z naturalnego środowiska. Niejednokrotnie mogą być to medykamenty dobrze znane współczesnym seniorom. Drugą młodość przeżywają półwyroby takie, jak wosk pszczeli olej lniany i pozostałe roślinne produkty, czy olejki eteryczne. Z tego środowiska rodzą się ponadto korporacje oferujące absolutnie ekologicznie uzyskane produkty pielęgnacyjne, czyli takie, w jakich składzie nie wykryjemy żadnych chemicznych surowców.

Jakie kosmetyki pochodzenia naturalnego warto nabyć oraz dlaczego?

Wiele z nas obserwuje korzystne skutki i decyduje się w zupełności przejść na kosmetykę naturalną. Od czego zacząć, by przekonać się, czy eko-kosmetyki okażą się dla nas trafione? Oczywiście można wypróbować naturalne, masła do pielęgnacji lub naturalny scrub do ciała. Wspomniane wyżej przykłady kosmetyków wydają się hitem ostatnich lat i , łatwiej też jest je kupić. Jest możliwym również zdecydować się na ich samodzielne wykonanie. Organiczne masło do skóry składające się z masła kakaowego lub shea to wspaniały specyfik, do wykorzystania w zimowe dni. Ekologiczny scrub do ciała także oznacza idealny wyrób na inaugruację. Wykonany samemu, chociażby z mielonej kawy czy cukru z adnotacją soku aloesowego i oleju arganowego połączonego z sokiem kokosowym wyniesie nas tyle co nic, a działa znakomicie, zapewniając niezwykle urodziwą i jadwabistą skórę.

Co poza tym warto wiedzieć?

Zaczynając doświadczenie z naturalną kosmetyką dość prosto jest wpakować się w jedną z zasadzek umieszczanych przez korporacje. Wiele zewnętrznych powłok na sklepowych półkach atakuje oczy wyrażeniami w rodzaju „eko” tudzież „natural”, jednak nader często mogą być to tylko slogany. Należy zatem czytać listy składników nabywanych kosmetyków. Dobrze jest też podszkolić się, chociażby z pomocą informacji w sieci, poznając to, które ze składników naprawdę są organiczne a przy tym dobroczynne, które natomiast niekoniecznie zdrowe.

Przeczytaj więcej na wildbliss

Categories: Moda

Comments are closed.Top rated

Popular stories

Domowakuchnia

Posted on sty - 22 - 2014

Komentowanie nie jest możliwe

Szkolenia BHP

Posted on sty - 8 - 2015

Komentowanie nie jest możliwe

Kwestie związane z BHP

Posted on sty - 8 - 2015

Komentowanie nie jest możliwe

Co często można robić...

Posted on sty - 8 - 2015

Komentowanie nie jest możliwe

Prezenty na święta

Posted on sty - 8 - 2015

Komentowanie nie jest możliwe